ΣΕΠ 2023 -ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΣΕ ΔΡΑΣΕΙΣ PDF Εκτύπωση E-mail
Τετάρτη, 10 Μάιος 2023 19:04

Στο πλαίσιο της δράσης "Μέριμνα για την ομαλή μετάβαση μεταξύ εκπαιδευτικών βαθμίδων και προς την αγορά εργασίας" πραγματοποιήθηκε διαδικτυακή ενημέρωση των μαθητών της Γ΄ Τάξης Προσανατολισμού Οικονομίας και Πληροφορικής από το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών για τα προγράμματα σπουδών των Σχολών του στις 28 Μαρτίου 2023 στο χώρο του σχολείου από τις 9:00 π.μ έως και 13:30 μ.μ.

Στο πλαίσιο της Δράσης "Μέριμνα για την ομαλή μετάβαση μεταξύ εκπαιδευτικών βαθμίδων και προς την αγορά εργασίας" πραγματοποιήθηκε  συμμετοχή μαθητών της Γ΄ Τάξης Προσανατολισμών Υγείας,Θετικών Σπουδών,Ανθρωπιστικών Σπουδών και Πληροφορικής  & Οικονομίας στη Διημερίδα Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού της ΔΔΕ Λάρισας με θέμα "Σπουδές και Επαγγέλματα μετά το Λύκειο" στις 27 & 28 Απριλίου 2023 από τις 9:00 π.μ έως και 14:00 μ.μ στο Αμφιθέατρο του Μουσικού Σχολείου Λάρισας.

Στο πλαίσιο της Δράσης "Μέριμνα για την ομαλή μετάβαση μεταξύ εκπαιδευτικών βαθμίδων και προς την αγορά εργασίας" πραγματοποιήθηκε ενημέρωση  όλων των μαθητών της Γ΄ Τάξης του σχολείου μας από την ψυχολόγο κ.Ράσσιου του Κέντρου Ψυχικής Υγείας Λάρισας  για τη διαχείριση του άγχους ενόψει των Πανελλαδικών Εξετάσεων στις 5 & 6 Απριλίου 2023 από 10:00 π.μ έως και 13:30 μ.μ στο χώρο του σχολείου μας.

Τα βίντεο της διημερίδας ΣΕΠ της ΔΔΕ Λάρισας έχουν αναρτηθεί στο Youtube στο κανάλι της ΔΔΕ Λάρισας και είναι διαθέσιμα για τους μαθητές/τρίες που επιθυμούν να τα παρακολουθήσουν .

Ø 1ο και  4ο  πεδίο

ΔΙΗΜΕΡΙΔΑ  Σ.Ε.Π. της Δ.Δ.Ε. Λάρισας «Σπουδές & Επαγγέλματα μετά το Λύκειο» ΜΕΡΟΣ Α΄

Ø3ο και 2ο πεδίο

ΔΙΗΜΕΡΙΔΑ  Σ.Ε.Π. της Δ.Δ.Ε. Λάρισας «Σπουδές & Επαγγέλματα μετά το Λύκειο» ΜΕΡΟΣ Β΄